جمعه ۱۸ آبان ۹۷ - November 9, 2018

کدخبر : 6024
پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶

انتشار ترجمه کتاب اسناد خلیج فارس به انگلیسی و عربی ضروری است

نویسنده کتاب " اسناد نام خلیج فارس " گفت : انتشار ترجمه کتاب اسناد نام خلیج فارس به انگلیسی و عربی بسیار ضروری است و لازم است کسانی که تمکن مالی دارند از از انتشار ترجمه این کتاب حمایت مالی کنند.

نویسنده کتاب “اسناد نام خلیج فارس “: انتشار ترجمه کتاب اسناد خلیج فارس به انگلیسی و عربی ضروری است .

نویسنده کتاب ” اسناد نام خلیج فارس ” گفت : انتشار ترجمه کتاب اسناد نام خلیج فارس به انگلیسی و عربی بسیار ضروری است و لازم است کسانی که تمکن مالی دارند از از انتشار ترجمه این کتاب حمایت مالی کنند.
به گزارش خبرنگار نامه گناباد دکتر محمد عجم در جلسه انجمن کتاب خانه های عمومی افزود : کتاب های تخصصی به دلیل اینکه در حوزه عمومی خریداری ندارند باید از چاپ و ترجمه ی آنها حمایت مالی صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه کتاب اسناد نام خلیج فارس با هزینه شخصی چاپ شده است گفت : تکیه بر نام خلیج فارس نه‌تنها یک موضوع ملی است بلکه موضوعی انقلابی و اسلامی نیز هست.
وی ادامه داد : بسیاری از رسانه های سلطنت طلب با دستاویز قرار دادن تغییر نام خلیج فارس می خواهند چنین وانمود کنند که بروز انقلاب اسلامی باعث از دست رفتن دستاوردهای ملی شده است.
این استاد دانشگاه اضافه کرد : در کتاب اسناد نام خلیج فارس اسناد تاریخی که اشاره به نام خلیج فارس شده رونمایی شده است .
وی اضافه کرد : حتی پیامبر گرامی اسلام در حدیثی به نام دریای فارس اشاره می فرمایند.
وی با اشاره به تفاوت کتاب اسناد نام خلیج فارس با کتاب هایی که به موضوع خلیج فارس پرداخته شده است گفت : کتاب اسناد نام خلیج فارس بر اساس مراجعه مستقیم به اسناد در کتابخانه های مصر و دیگر کشورهای عربی نوشته شده است.

دیدگاه شما

css.php