یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷ - February 17, 2019

کدخبر : 6086
یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰

شخصیت بهلول تابلوی شفاف انقلابی‌گری است/ آمریکا توان تحلیل موازنه قدرت نیروی انسانی را ندارد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: شخصیت بهلول تابلو شفاف انقلابی‌گری است که توجه به آن از ضرروریات جامعه امروز است.

به گزارش خبرنگار نامه گناباد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امشب در مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول گنابادی که در مقبره علامه بهلول برگزار شد؛ گفت: برگزاری مراسم برای بهلول فقط یک یادبود نیست، بلکه باید این مراسم نمادی برای مجاهدت و انقلاب‌گری است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: بهلول نماد انقلاب‌گری و زهد بود، زهد و وارستگی بهلول باعث شده بود که بهتر بتواند در راستای مبارزه به رضاخان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: رضاخان اجرا کننده دسیسه‌های انگلیس در ایران بود، در حالی‌که مردم نان برای خوردن نداشتند، رضاخان با گرفتن مالیات مردم برنامه‌های دیکته شده انگلیس را اجرا می ‌و مبارزه با چنین مستبدی از عهده کسی برمی‌آید که از یک روح بلند برخوردار باشد و بهلول با پشت پا زدن به زن و فرزند از چنین روحیه‌ای برخوردار بود.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: بهلول قبل از قیام گوهرشاد در سبزوار نیز در مراسمی که همسر پادشاه افغانستان کشف حجاب کرده بود در برابر حکومت ایستاد و در قیام مردم نقش مؤثری داشت.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد:با بیان اینکه آنچه که ما باید از بهلول بیاموزیم این است که در مسیر انقلاب مجاهدت را فراموش نکنیم؛ یادآور شد: دشمن جنگ اقتصادی را علیه مردم ایران راه انداخته است و به هر طریقی می‌خواهد معیشت مردم تحت تاثیر این جنگ قرار بگیرد.

وی ادامه داد: مردم در شرایط امروز باید با سرلوحه قرار دادن زندگی بهلول، سبک زندگی خود را به‌گونه‌ای طراحی کنند که بتوان راه چهل ساله انقلاب را ادامه داد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری چندین سال پیش نسخه اقتصاد مقاومتی را ارائه دادند که متاسفانه مسؤولان در اجرای این نسخه موفق نبودند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی باید به داشته‌های خودمان توجه شود و نباید نگاه ما به‌خارج از مرزهای کشور باشد؛ گفت: آمریکا که در اطراف ما مثل سگ پارس می‌کند و جسارت حمله به ایران را ندارد به این سبب است که نمی‌تواند موازنه قدرت نیروی انسانی را تحلیل کند.

وی با بیان اینکه مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند؛ ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی قدرتمندترین نظام در جهان است و این قدرت نتیجه حمایت مردم از نظام جمهوری است.

آیت‌الله علم‌الهدی در خصوص مشکلات گناباد اظهار کرد: مشکلات مدیریتی شهرستان فردا در شورای اداری مطرح می‌شود و مردم مشکلات خود را با نامه به دفتر امام‌جمعه گناباد بفرستند تا در حد امکان رسیدگی و برطرف شود.

صادق ایزدی / نامه گناباد

دیدگاه شما

css.php