جمعه ۱۶ آذر ۹۷ - December 7, 2018

کدخبر : 5932
پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰

علی رغم گذشت ۲۲ سال از آغاز ساخت بنای زندان گناباد،هنوز مراحل اجرایی آن به اتمام نرسیده است.

فرماندار گناباد با انتقاد از طولانی شدن ساخت زندان جدید گفت: علی رغم گذشت ۲۲ سال از آغاز ساخت بنای زندان گناباد، مراحل اجرایی آن هنوز به اتمام نرسیده و حال آنکه برخی از فضاهای آن رو به فرسودگی و خرابی گذارده است.

محمدعلی نبی پور در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید زندان گناباد افزود: از مجموع ۱۰ میلیارد ریال اعتبار منظور شده برای ساخت زندان گناباد در سال قبل، تنها ۱۷ درصد تخصیص یافت و امسال هم ۱۰ میلیارد ریال دیگر به این منظور پیش بینی شده که هنوز مبلغی اختصاص پیدا نکرده است.


وی با اشاره به فرسودگی فضای زندان کنونی گناباد، بر لزوم توجه بیشتر مسئولان و دست اندرکاران نسبت به تامین اعتبار لازم برای تکمیل ساختمان زندان جدید این شهرستان تاکید کرد.
نبی پور با اشاره به بازگشت ۴۶ درصدی زندانیان گناباد بعد از آزادی، به دلیل ارتکاب دوباره جرائم، خواستار افزایش فعالیت های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی و توجه به اشتغال زندانیان برای کاهش این معضل شد.
معاون قضایی اداره کل زندانهای خراسان رضوی نیز گفت: با وجود کاهش سه درصدی تعداد زندانیان استان در سال جاری در مقایسه با پارسال، برخی شهرستان های استان از جمله گناباد، سرخس و درگز افزایش شمار زندانیان را داشته ایم.
حجت الاسلام سیدرضا موسوی مهر گفت: تعداد زندانیان گناباد در این مدت ۱۳٫۵ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: برای کاهش جمعیت کیفری زندانها به عنوان رویکرد مهم دستگاه قضا، پارسال موسسه تعلیق، تعویق و میانجیگری در زندانهای استان تشکیل شد و طی یک سال قبل ۸۶ نفر از زندانیان دارای جرائم سبک برای طی مجازات های جایگزین حبس به این موسسه معرفی شدند.
در پایان این آیین علی اسکندری به عنوان رئیس جدید زندان گناباد معرفی و از خدمات مهدی نقوی مقدم، رئیس پیشین این مرکز، که به افتخار بازنشستگی نائل آمده، قدردانی شد.

دیدگاه شما

css.php