شنبه ۲۵ آذر ۹۶ - December 16, 2017

کدخبر : 5792
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴

مرد شماره دو مسابقات فیتنس خراسان رضوی و راه یافته به مسابقات انتخابی تیم ملی

سعید عظیمی در مسابقات بدنسازی رشته فیتنس استان خراسان رضوی در جایگاه دوم قرار گرفت و به مسابقات انتخابی تیم ملی راه یافت.

مسابقات جام آزادگان در رشته فیزیک،بادی کلاسیک و بدنسازی با حضور ۱۹۶ ورزشکار از شهرستان های استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

این  مسابقات با نام جام آزادگان و با حضور قهرمانان ،ورزشکاران و علاقمندان به رشته بدنسازی در سالن مهران برگزار گردید.در این دوره از مسابقات قهرمانان به نام خراسانی همچون حسن تبریزی، مهدی سبزواری،حمید لکزاریی، جواد ساقی، و تنی چند از قهرمانان قدرتی کارخراسان حضور داشتند ورقابت ورزشکاران را از نزدیک تماشا کردند .
در مسابقات “جام آزادگان”قهرمانی استان و انتخابی کشور سعید عظیمی از ورزشکاران گناباد در رشته “فیزیک ۱۷۵ سانتی متر” در این مسابقات شرکت کرد و بعد از کیوان شاه قلی مقام دوم را از آن خود کرد.

پس ازاینکه خبر دوم شدن این ورزشکار روشنیدم خیلی مشتاق بودم که با ایشون یک گپ دوستانه ای داشته باشم.با هم قرارگذاشتیم واتفاقا با یک آدم خوش قول، وقت شناس، وآروم روبرو شدم.

خوب دوست عزیز ازخودتون بگید تا بیشتر باهاتون آشنا بشیم وبدونیم برای موفقیت در ورزش چه راههایی رو طی کردین؟

سلام و عرض ادب و احترام به مردم سخت کوش و ورزشی شهرم گناباد؛سعید عظیمی فر ۲۷ ساله و لیسانس حسابداری دارم.

ورزش رو در یک خانواده ورزشی “که اکثرهمشهریان با بردارانم مرتضی و فرهاد و سجاد عظیمی به خاطر موفقیتهایی که در ورزش داشتن کم و بیش آشنا هستن” ازسن شش سالگی شروع کردم .

شروع ورزش من با ژیمناستیک وآقای پیرزاده بود و بعدها در کشتی سالها زیر نظراساتیدی همچون حسین پورابراهیم وحسین شایان شاگردی کردم و به مسابقات استانی هم در چند مرحله اعزم شدم  که متاسفانه در مسابقات کشتی تربت حیدریه ،دچار آسیب دیدگی شدید مُچ پا شدم و دو روز باهمین آسیب دیدگی ادامه دادم. و بعدها به خاطر همین آسیب دیدگی ازکشتی در سن ۱۸ سالگی خداحافظی کردم .

این آسیب دیدگی چه تاثیری در آینده ورزشی شما داشت؟

به علت علاقه زیادم به ورزش در مسابقات رشته کبدی شرکت کردم و بعد از آن عشق به فوتبال و فوتسال باعث شد که در تیم ستاره هشتم که عنوان تیم برتر فوتسال استان رو کسب کرد و به مسابقات کشوری راه یافت؛ مربی بدن ساز و سرپرست این تیم خوب باشم.

جالبه که بدونید به تیراندازی علاقه خاصی دارم و در میادین تیراندازی آموزشی بسیج، نمره های خوبی رو کسب کردم و به دلیل نبود زیرساخت در این رشته نتونستم ادامه بدهم.

خب سعیدآقا پس ما با یک ورزشکار خوب و فعال در بیشتر رشته ها روبرو هستیم  ولی چیزی که مشخصه برعکس ورزش که خیلی فعال و پر جنب و جوش هستین  در اجتماع خیلی آروم و سربه زیر هستین؛ اینم خیلی عالی  و خوبه و تربیت خوب خانوادگی شمارو میرسونه !

جناب آقای عظیمی نقش خانوادتون درموفقیتهای زندگی و ورزشتون چقدر بوده؟وآیا حمایت و کمکتون کردن؟

حمایت و کمک خانوادم به من در همه مراحل زندگیم بخصوص ورزش بی حد زیاد بوده و پشتوانه خوبی بودن، برادرانم فرهاد و مرتضی و پدرو مادرم  که مثل تموم پدر و مادرای دلسوز و مهربون گنابادی همیشه وهمه جوره هوامو داشتن و دارن وهمه موفقیت های سعید عظیمی و هر چی در زندگی به دست آوردم مرهون لطف پدر و مادر و برادرانم که مشوّق و پشتوانه اصلی  من بودند، هستم .

با وجود اینکه یک خانواده پُرجمعیت ده نفره داریم ولی پدرومادرم حواسشون به همه ما بوده وهم در درس و هم ورزش همه ما رو حمایت کردن. همینجا می خوام ازشون تشکر کنم و بگم”همیشه مدیون کمک هاشون هستم  و دستشون رو می بوسم.”

از دوران درس و مدرسه و معلم هات بگو ؟

همیشه سعی کردم خوب درسم رو بخونم؛نمراتم متوسط بوده و معلم هام ازمن تقریبا راضی بودن ودر بین معلمام با احترام به همشون ،معلم سوّم دبستانم آقای مختاری رو همیشه خیلی دوست داشتم.

کمی از ورزش الانت”بدنسازی”بگو؟

بدنسازی که شامل سه رشته میشه و من دررشته فیتنس (فیزیک کلاسیک) فعالیت دارم وبه دلیل مخارج بالا وهزینه های سنگین وتمرینات زیاد و سنگین در این رشته، بدون مربی وبدون اسپانسرشروع کردم وحدود۷سال که  در این رشته دارم ادامه میدم.و تا کنون همه هزینه ها رو خودم متحمل شدم.ولی اینو بگم که اگه کسی برای تناسب اندام  خودش بخواد وارد این ورزش بشه خرج زیادی نداره.

تا کنون در مسابقات بدنسازی فیت نس  چه عناوینی کسب کرده ای ؟

در این رشته به مسابقات متعددی در داخل استان و کشوری اعزام  شدم.در مسابقات کشوری که سال گذشته در شهر رشت برگزار شد در بین  ۳۲  نفر شرکت کننده مقام هفتم رو توانستم کسب کنم. همچنین درمسابقات انتخابی خراسان رضوی  جمعه هفته گذشته آخر مرداد۹۶ در مشهد مقدس با حضور ۱۵شرکت کننده مقام دوم رو بدست آوردم.

مسابقات استان در چه سطحی برگزار شد؟

خوبه علاقمندان به ورزش و رشته بدنسازی بدونن که ما در استان قهرمانان کشوری و جهانی زیادی داریم و همیشه سطح مسابقات استان در حد بالایی برگزار می شود. این مسابقات نیز درسطح بالایی برگزارشد و رقیب بنده و مقام اول این مسابقه  قهرمان جام الماس کیش و مقام دوم فیت نس xp0  آسیا در کشور امارات و عضو تیم ملی ایران هم هستند.

با نظر کمیته فنی مسابقات بنده درمسابقات انتخابی تیم ملی که در ارومیه برگزار میشه اعزام میشم وانشاا… با دعای خیر مردم  وسعی و تلاش همیشگی خودم، بتوانم در این انتخابی پُررنگ و موفق ظاهر بشم ونام گناباد رو که با قنات قصبه آوازه گرفته ، پُرآوازه تر کنم .

بعنوان اولین ورزشکارگنابادی که در این رشته و درانتخابی کشوری شرکت می کنی

درباره چگونگی مسابقات انتخابی تیم ملی بیشتر برامون توضیح بده؟

دراین مسابقات ۳۲ نفراز بهترینهای کشور شرکت می کنند وکلا شش نفر انتخاب می شوند.که ۳نفر اول حُکم و مدال می گیرند و به اردوی بازبینی تیم ملی دعوت می شوند و۳نفر دیگه هم حکم اهدا می شه.

خودتون هم بهترازمن می دونید که برای ورود به این چنین مسابقاتی رقیبها ازسایراستانها هزینه های زیادی میکنن و اسپانسرهای خوبی دارن ومدعیان قدرتمندی هستن ولی من با توان وهزینه شخصی به نَبَردی نا برابر و باهدف کسب مقام در این مسابقات شرکت خواهم کرد.

از تمرینات خودت برای حضوری پر قدرت در این مسابقات بگو؟

تمریناتم صبح و شب و مجموع در طول روزی ۵ ساعت هستش که دراین تمرینات دوستان زیادی هستن که در کنارم هستن و کمکم می کنند ولی بیشتر با ابوالفضل لاهوتی و دانیال شریفی تمرین می کنم وهمین جا لازمه به خاطر لطف و محبت شون به بنده ازشون تشکر می کنم .

چه راهنمایی به کسانی که میخوان در رشته بدنسازی  فعالیت کنند داری؟

اگه کسی خودش راهش رو درست انتخاب کنه حتما موفق میشه ونظارت والدین در این رشته زیاد لازمه بدلیل وجود مشکلات و داروها و مکمل های غیر مجاز توسط افراد بی تجربه که در حال حاضر کم هم نیست کنترل زیادی رو می طلبه و باید توجه داشته باشند که مربی قابل اعتماد خیلی مهم هست و خانواده ها و ورزشکاران باید دقت زیادی داشته باشند که دچار مشکل نشوند.

در این راستا  دوست دارم  مطالب آموزشی و تجربیاتم رو در اختیار علاقمندان  به این رشته قرار دهم و علاقمندان می توانند از طریق کانال تلگرامی said-Azimi @سوالاتشان را مطرح کنند و در حد توان و تجربه ام پاسخگوی سوالاتشان در زمینه این ورزش هستم

وآخرین سوال رمز موفقیت خودت رو بگو؟

توکل به خدا واحترام به والدین و بزرگترهاوتمرین وپشتکاربهترین واساسی ترین چیزهایی بوده که من با بکار گیریشون سود بُردم .

آقای سعید عظیمی از صحبت با شما جوان موفق و ورزشکار شهرمون خیلی خوشحال شدیم و براتون آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی رو داریم. به امید کسب مقام کشوری برای شما.

گزارش: صادق شریفی

دیدگاه شما

css.php