شنبه ۲۵ آذر ۹۶ - December 16, 2017

کدخبر : 5870
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۸

کشت چای قرمز در گناباد

نام حسن کامرانی فرمانده گردان امام صادق در دوران جنگ با عملیات، خمپاره و آرپی جی پیوند خورده است.

اما صبح جمعه چهاردهم مهر مآه بوته های چای قرمز حقیر و علیرضا موحد عضو شورای شهر گناباد را به سمت منزل این فرمانده شجاع دوران دفاع مقدس کشاند
موحد زنگ منزل حسن کامرانی را به صدا در می آورد و حاج حسن آقا به گرمی از ما استقبال می کند.
آقای کامرانی به سراغ بوته های کاشته شده چای قرمز در باغچه حیاط خانه می رود و توضیح می دهد
“دانه بوته ی چای قرمز در اوایل اردیبهشت کاشته می شود و در آبانماه  به مرحله برداشت می رسد ”
سرهنگ کامرانی آنچنان دقیق و باحوصله از کاشت داشت و برداشت چای قرمز حرف می زند درست مثل اینکه دارد نقشه حمله به دشمن را در شب عملیات توضیح می دهد
” این گیاه دارویی نسبت به کم آبی بسیار مقاوم و کم توقع است و کشت آن را می توان در کنار آبراه مزارع کشت ”
علیرضا موحد سعی می کند کاشت. چای قرمز را برای ایجاد فضای سبز در گناباد توجیه کند به همین دلیل با برقراری تماس تلفنی از خانم یوسف پور می خواهد که برای دیدن بوته های گل چای قرمز به منزل حاج حسن کامرانی بیاید.
حاجی کامرانی با چای و کشته زردآلو و انجیر از ما پذیرایی می کند.مقداری چای خشک قرمز و تخم این گیاه دارویی را برای هر کدام از. ما کنار می گذارد.

خانم یوسف پور نیز می رسد و حاج آقای موحد از مزایای چای قرمز و کشت آن برای فضای سبز می گوید.
بعد از گرفتن چند عکس با بوته های چای قرمز وقت رفتن فرا می رسد و  چند جمله در سینه ام متراکم شده است که می‌خواهم به همسر فرمانده سابق امام صادق. بگویم از حاج حسن کامرانی می خواهم که همسرش را فرا بخواند.

خطاب به ایشان می گویم که خوشا به حال شما که دارید با شجاع ترین و صادق ترین فرد این روزگار زندگی می کنید.
معلوم می شود که خانم آقای کامرانی نیز در مناطق جنگی بسر برده است و حتی شیمیایی نیز شده است.
حاج حسن کامرانی از همسرش تقدیر می کند و می گوید ایثار و صبر تحمل ایشان و همسر تمام رزمندگان در دوران جنگ باعث می شد که با انگیزه و آرامش بیشتری ما بجنگیم.

 

نظرات بازدید کنندگان
  1. با سلام این محصول برای اولین بار در گنباد در ایستگاه تحقیقات کشاورزی گناباد در سال ۹۰ کاشته شد ومحقق ایستگاه اقای مهندس اسماعیل صدیقی سازگاری این محصول را بررسی کرد واکنون نیز ۳ پروژه دانشگاهی در باب این موضوع توسط اینجانب دنبال میشود. امید است که زحمات دیگران بنام خود مصادره نشود وسردار عزیز میگفتند که از کجا بذر وایده کار امده است. موفق باشید.نکته اضاف اینکه بهتر است از بذر بجای تخم استفاده شود.

دیدگاه شما

css.php